Chojna, ul. Transportowa 9

Możliwość negocjacji cen, skontaktuj się i zamów bezpośrednio przez telefon | Złóż zamówienie telefonicznie! Zadzwoń teraz: 91 402 13 67 | Możliwość kupna stacjonarnie! Chojna, ul. Transportowa 9

Sklep internetowy Nawiewnikokienny.pl

Zwijacz jako ważny element obsługi rolet

Rolety zewnętrzne są coraz częściej spotykanym elementem wyposażenia każdego domu i mieszkania. W zależności od potrzeb można wybrać ich konkretny rodzaj. Każdy z rodzajów rolet prezentuje się nieco inaczej, jednak wszystkie działają na podobnych zasadach. Jednym z bardzo istotnych elementów obsługi rolet jest zwijacz. Ma on postać niewielkiej plastikowej skrzynki w kształcie prostokąta z zaokrąglonymi brzegami lub kwadratu. Dostępny jest w wielu kolorach. Dzięki niemu możliwe jest podnoszenie oraz opuszczanie rolety zewnętrznej za pomocą linki lub taśmy.

Jakie zwijacze wyróżniamy i dlaczego jest on tak ważnym elementem każdej rolety?

Obecnie można wyróżnić dwa rodzaje zwijaczy do rolet: zwijacz klasyczny oraz zwijacz korbowy. Klasyczne zwijacze do rolet zewnętrznych charakteryzują się dużą pojemnością, dzięki czemu mogą obsługiwać nawet rolety do okien balkonowych czy rolety antywłamaniowe. Sprawdzą się one najlepiej w wąskich oknach. W przypadku skrzydeł okiennych o większej szerokości warto zastosować zwijacze korbowe. Rolety na ogół są ciężkie, zwłaszcza jeżeli są długie i szerokie, dlatego wymagają mocniejszego zwijacza.

Zwijacze stanowią ważny element rolet zewnętrznych, ponieważ dzięki nim możliwe jest podnoszenie oraz opuszczanie rolet na dowolną pozycję. Stanowią wygodną i o wiele tańszą alternatywę dla rolet elektrycznych, zwijanych automatycznie. Dzięki zwijaczowi w kilka chwil możemy zaciemnić pomieszczenie, zasuwając rolety, bądź wpuścić światło dzienne o poranku poprzez odsunięcie ich praktycznie kilkoma ruchami ręki.

Zwijacz jest niewielkim elementem, który prezentuje się bardzo estetycznie i nie rzuca się w oczy. Ze względu na bardzo prostą konstrukcję charakteryzuje się niską awaryjnością. Warto pamiętać, że w przypadku rolet bez napędu elektrycznego nie ma możliwości podniesienia ani opuszczenia rolet bez zwijacza, co sprawia, że jest naprawdę ważnym elementem całej konstrukcji. Ze względu na przystępność cenową, a także niską awaryjność rolety zewnętrzne ze zwijaczem są nadal jednym z najczęściej wybieranych rodzajów rolet.