Chojna, ul. Transportowa 9

Możliwość negocjacji cen, skontaktuj się i zamów bezpośrednio przez telefon | Złóż zamówienie telefonicznie! Zadzwoń teraz: 91 402 13 67 | Możliwość kupna stacjonarnie! Chojna, ul. Transportowa 9

Sklep internetowy Nawiewnikokienny.pl

Jak dbać o nawiewniki w oknach?

Prawidłowa wentylacja jest bardzo istotną rzeczą, wpływającą na komfort domowników, ale i na stan pomieszczeń. W przypadku braku odpowiedniej wentylacji w pomieszczeniach mogą rozwijać się różnego rodzaju grzyby lub pleśnie. Jest to szczególnie często spotykanie w łazienkach oraz kuchniach. Jeżeli w naszym mieszkaniu ciągle parują okna, zbiera się na nich woda, to znak, że nasza wentylacja jest niewystarczająca. Najlepszym i najszybszym sposobem na usprawnienie wentylacji jest zamontowanie nawiewników okiennych.

Dlaczego warto zamontować w oknach nawiewniki okienne?

Dzięki zamontowaniu nawiewników okiennych, znanych również jako wywietrzniki do okien lub nawietrzaki zwiększa się cyrkulacja powietrza w pomieszczeniach. Ten montowany w oknie element pozwala na przedostawanie się świeżego powietrza do pomieszczeń, czym wspiera działanie wentylacji grawitacyjnej, hybrydowej bądź mechanicznej. Nawiewniki okienne mają wpływ na to, że we wnętrzach panuje odpowiednia wilgotność, bez obniżania temperatury panującej w pomieszczeniach jak w przypadku otwierania okien. Odpowiedni poziom wilgoci w pomieszczeniach sprawia,  że nie musimy martwić się o powodujące alergie i inne choroby układu oddechowego grzyby czy pleśnie.

Nawiewniki okienne mogą być montowane w górnej części okna, na kasecie rolet, w przyldze okiennej skrzydła i ramy bądź bezpośrednio w ramiaku ramy okiennej lub skrzydła. Sposób montażu zależy głównie od rodzaju okna. Przed zamontowaniem konieczne jest wykonanie odpowiednich otworów, zgodnych z dokumentacją techniczną danego nawiewnika. Budowa tego elementu nie jest bardzo skomplikowana, dzięki czemu nie jest on podatny na uszkodzenia.

Aby nawiewnik okienny mógł dobrze pełnić swoją funkcję przez długi czas, należy pamiętać o jego odpowiedniej konserwacji. Najważniejszą zasadą jest regularne czyszczenie, zgodnie z potrzebami. Do mycia najlepiej stosować delikatne środki, agresywne substancje chemiczne mogłyby doprowadzić do uszkodzenia nawiewnika. Warto pamiętać również o unikaniu zasłaniania otworów wylotowych i wlotowych nawiewnika, ponieważ doprowadzi to do nieprawidłowego działania wentylacji.