Chojna, ul. Transportowa 9

Możliwość negocjacji cen, skontaktuj się i zamów bezpośrednio przez telefon | Złóż zamówienie telefonicznie! Zadzwoń teraz: 91 402 13 67 | Możliwość kupna stacjonarnie! Chojna, ul. Transportowa 9

Sklep internetowy Nawiewnikokienny.pl

Części do rolet zewnętrznych. Przegląd asortymentu

Rolety zewnętrzne montowane są coraz częściej. Jest to spowodowane szeregiem zalet jakie posiadają. Ich głównym zadaniem jest ochrona pomieszczeń przed nadmiernym nagrzewaniem. Ponadto, obniżają poziom hałasu dochodzącego z zewnątrz, co z pewnością sprawdzi się w mieszkaniach i domach znajdujących się w pobliżu ruchliwej ulicy czy szkoły. Rolety zewnętrzne mogą również stanowić element chroniący przed włamaniem.

Jak zbudowane są rolety zewnętrzne i jakie części do nich należy posiadać?

Rolety zewnętrzne zbudowane są z kilku podstawowych elementów jak pancerz, prowadnica, skrzynka oraz zwijacz. Pancerz zbudowany jest z metalowych listw ułożonych poziomo, które stanowią element zabezpieczający okna. Prowadnica składa się pionowych metalowych elementów montowanych po obu stronach wnęki. W prowadnicy porusza się pancerz. Skrzynka stanowi obudowę w której znajdują się mechanizmy ruchu pancerza. Dzięki zwijaczowi możliwe jest ręczne poruszanie pancerza.

Rolety zewnętrzne, tak jak każde inne elementy wyposażenia mogą zużywać się z czasem. Jest to proces jak najbardziej naturalny, a części które najczęściej ulegają zniszczeniu można z łatwością wymienić. Warto pamiętać o regularnym sprawdzaniu stanu wszystkich elementów składowych rolet zewnętrznych, dzięki czemu będziemy w stanie szybko wykryć drobne usterki i je naprawić. Znajomość budowy rolet zewnętrznych może nam się przydać w przypadku konieczności zakupu części wymiennej.

Elementy wymienne mogą nieco różnić się od siebie w zależności od konkretnego modelu. Jednak większość części do rolet zewnętrznych sprawdza się niezależnie od tego, jaki rodzaj rolet posiadamy. Pierwszym najczęściej wykorzystywanym elementem są zwijacze, dostępne w dwóch wersjach – zwykłej oraz korbowej. Stanowią bardzo istotną część rolet, ponieważ to właśnie dzięki nim możemy regulować poziom światła dostającego się do pomieszczenia. Zarówno zwijacze z taśmą, jak i te ze sznurkiem charakteryzują się dużą efektywnością i sprawnością.

Kolejną częścią, która mimo swoich niewielkich rozmiarów stanowi ważną część całej rolety jest bufor. Montuje się go na listwie dolnej, dzięki czemu pancerz jest zabezpieczony przed wciągnięciem do skrzynki. Ważny element stanowi również koło nawojowe, dzięki któremu możliwy jest ruch rolet zewnętrznych w górę i dół.