Chojna, ul. Transportowa 9

Możliwość negocjacji cen, skontaktuj się i zamów bezpośrednio przez telefon | Złóż zamówienie telefonicznie! Zadzwoń teraz: 91 402 13 67 | Możliwość kupna stacjonarnie! Chojna, ul. Transportowa 9

Sklep internetowy Nawiewnikokienny.pl

Przydatne akcesoria do okien. Przegląd rozwiązań

Okna są niezbędnym elementem każdego domu oraz mieszkania. Akcesoria, w które wyposażane są okna również mają na celu jak najbardziej usprawnić ich pracę, ale również ułatwić nam ich użytkowanie i poprawić komfort życia. Akcesorium niezbędnym przy każdym skrzydle okiennym są oczywiście klamki. Elementem, dzięki któremu komfort życia znacząco wzrasta są różnego rodzaju nawiewniki okienne, wspomagające wymianę powietrza w domu czy mieszkaniu.

Jakie akcesoria okienne są najbardziej przydatne?

Pierwszym, i niezbędnym akcesorium okiennym są klamki. Najczęściej wybierane są te wykonane z aluminium lub tworzywa sztucznego. Jest to spowodowane przede wszystkim ich wysoką odpornością na różnego rodzaju urazy mechaniczne, a także niekorzystne warunki atmosferyczne. Dla osób potrzebujących większego zabezpieczenia ciekawym rozwiązaniem są klamki okienne posiadające zamek. Po wyjęciu kluczyka z zamka w oknie nie ma możliwości otwarcia okna, co pozwala na zabezpieczenie się przed nieproszonymi gośćmi.

Bardzo ważnym akcesorium są również nawiewniki okienne. Dostępne są modele działające automatycznie bądź obsługiwane ręcznie. Nawiewniki okienne automatyczne mogą dostosowywać ilość wpuszczanego powietrza na przykład na podstawie temperatury panującej na zewnątrz bądź poziomu wilgoci wewnątrz pomieszczenia. Rozwiązanie to poprawia jakość powietrza w domu, usprawniając proces wentylacji tam, gdzie wentylacja grawitacyjna nie jest wystarczająca.

Akcesorium bardzo powszechnie wykorzystywanym do okien są różnego rodzaju uszczelki. Są one szczególnie przydatne w okresie zimowym, kiedy chcemy dodatkowo zabezpieczyć nasz dom czy mieszkanie przed utratą ciepła. Uszczelki okienne są akcesorium które pozwala zwiększyć szczelność w starych oknach, mogą być również elementem wymiennym, aby utrzymać wysoki poziom izolacji cieplnej w pomieszczeniach. Dzięki uszczelkom do domu nie przedostaje się chłód a także wilgoć, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko utraty ciepła. Wykorzystując to akcesorium, nie musimy martwić się o powstawanie pleśni oraz grzybów. Montując uszczelki w oknach nie tylko zwiększamy swój komfort cieplny, ale także obniżamy rachunki za ogrzewanie. Mają one wpływ nie tylko na izolację termiczną, ale również akustyczną oraz izolację przed przedostawaniem się kurzu czy pyłu.