Chojna, ul. Transportowa 9

Możliwość negocjacji cen, skontaktuj się i zamów bezpośrednio przez telefon | Złóż zamówienie telefonicznie! Zadzwoń teraz: 91 402 13 67 | Możliwość kupna stacjonarnie! Chojna, ul. Transportowa 9

Sklep internetowy Nawiewnikokienny.pl

Jak działają nawiewniki okienne?

Nawiewniki okienne są niewielkimi elementami, mającym ogromne znaczenie w wentylacji mieszkania. Ich budowa nie jest zbyt skomplikowana. W zależności od rodzaju nawiewnika okiennego w inny sposób jest regulowany strumień powietrza. Obecnie na rynku dostępne są różnego rodzaju nawiewniki powietrza, dostosowane do potrzeb i możliwości. Najbardziej popularne są nawiewniki okienne, dostępne są również nawiewniki ścienne, montowane w najbliższej okolicy okna.

W jaki sposób przebiega praca nawiewników okiennych?

Praca nawiewników zależy przede wszystkim od ich rodzaju. Nawiewniki okienne możemy podzielić na:

  • Nawiewniki o regulacji ręcznej,
  • Nawiewniki o regulacji automatycznej.

Nawiewniki sterowane ręcznie regulowane są przez użytkownika. To on decyduje, na jaką szerokość zostanie otwarty nawiewnik i jaka ilość powietrza dostanie się do wnętrza. Jedyną wadą tego rozwiązania jest nieuwzględnienie zmian parametrów powietrza na zewnątrz, a także wewnątrz pomieszczeń. Nawiewniki ręczne nie chronią przed nadmiernym napływem powietrza, niezależnie od jego temperatury, wilgotności, czy poziomu zanieczyszczenia.

Kolejnym rodzajem nawiewników jest automatyczny nawiewnik okienny ciśnieniowy. Ten element regulowany jest automatycznie, zapewniając tym samym właściwą wentylację. To, jaka ilość powietrza zostanie dostarczona do wnętrza pomieszczenia, zależy od różnicy ciśnień na zewnątrz i wewnątrz. Nie ma możliwości ręcznej regulacji wentylacji, nawet jeżeli na zewnątrz panują niskie temperatury. Nawiewniki ciśnieniowe posiadają blokadę, dzięki której przepływ powietrza nie zmienia się nawet w przypadku silnego wiatru.

Nawiewnikami automatycznymi są również nawiewniki higrosterowalne. Ten rodzaj nawiewników działa automatycznie, ich praca uzależniona jest od poziomu wilgoci w danym pomieszczeniu. Ilość napływającego powietrza jest kontrolowana dzięki taśmie poliamidowej, która otwiera przesłonę nawiewnika i zwiększa strumień powietrza w momencie, gdy w pomieszczeniu podniesiony jest poziom wilgotności. Całość jest w pełni zautomatyzowana, nie ma możliwości ręcznego sterowania nawiewnikiem.

Montaż nawiewników okiennych jest najlepszym sposobem na efektywną wentylację w domu czy mieszkaniu, te elementy stanowią świetne uzupełnienie wentylacji grawitacyjnej, która nie zawsze jest skuteczna.