Chojna, ul. Transportowa 9

Możliwość negocjacji cen, skontaktuj się i zamów bezpośrednio przez telefon | Złóż zamówienie telefonicznie! Zadzwoń teraz: 91 402 13 67 | Możliwość kupna stacjonarnie! Chojna, ul. Transportowa 9

Sklep internetowy Nawiewnikokienny.pl

Na co zwracać uwagę przy wyborze klamek do okien?

Wybierając okna, większość osób skupia się na ich parametrach izolacyjnych oraz trwałości. Bardzo ważnym elementem jest również estetyka wykończenia i jakość materiałów, z jakich wykonane są okna. Elementem, na który mało osób zwraca uwagę są klamki. Jest to duży błąd, ponieważ to właśnie ten element odpowiada nie tylko za wygodną obsługę skrzydeł okiennych, ale również za nasze bezpieczeństwo.

Na co zwrócić uwagę wybierając klamki do okien?

Klamki do okien pozwalają na dodatkowe zabezpieczenie naszego domu czy mieszkania przed nieproszonymi gośćmi. Jeżeli istotne jest dla nas posiadanie dodatkowych zabezpieczeń, warto zainteresować się klamkami posiadającymi dodatkowe blokady bądź zamki na klucz. Takie pozornie proste rozwiązanie stanowi duże utrudnienie dla włamywaczy. Dobierając klamki okienne należy zwrócić uwagę na ich dopasowanie do skrzydeł okiennych, zarówno wyglądem jak i działaniem.

Odpowiednio dobrane klamki powinny w łatwy sposób umożliwiać otwieranie i zamykanie skrzydeł okiennych, a także zapewniać ten sam poziom funkcjonalności. Okna rozwierne będą wymagać innego rodzaju klamek niżeli okna rozwierno-uchylne. Warto również zwrócić uwagę na to, jakie materiały zostały wykorzystane do produkcji tego elementu. Najwyższej jakości materiały pozwalają na uzyskanie klamek odpornych na uszkodzenia mechanicznie i niekorzystne warunki atmosferyczne.

Do produkcji klamek najczęściej wykorzystywane jest aluminium i PCV. Oba te materiały zapewniają niezwykłą trwałość danego elementu. Klamki okienne z aluminium i PCV sprawdzą się w przypadku okien często otwieranych. Dzięki wykorzystaniu tych materiałów klamka nie płowieje, nie niszczy się i nie ulega zawilgoceniu. Najczęściej wykorzystywanym modelem są klasyczne klamki, które przekręca się w prawo lub lewo w celu otwarcia okna. W przypadku potrzeby dodatkowego zabezpieczenia, stosuje się klamki wyposażone w dodatkowy zamek. Aby otworzyć tak zabezpieczone okno, należy najpierw odblokować zamek, a następnie przekręcić klamkę. Po zamknięciu okna i zablokowaniu zamka okno gwarantuje naprawdę wysoki poziom zabezpieczenia przed włamaniem.