Chojna, ul. Transportowa 9

Możliwość negocjacji cen, skontaktuj się i zamów bezpośrednio przez telefon | Złóż zamówienie telefonicznie! Zadzwoń teraz: 91 402 13 67 | Możliwość kupna stacjonarnie! Chojna, ul. Transportowa 9

Sklep internetowy Nawiewnikokienny.pl

Na co zwracać uwagę przy wyborze nawiewników do okien?

Nawiewniki okienne przyjmują postać niewielkich elementów o stosunkowo prostej budowie. Dzięki nim zapewniany jest swobodny przepływ świeżego powietrza do wnętrza budynków oraz prawidłowa wentylacja pomieszczeń, co ma ogromne znaczenie zwłaszcza w trakcie okresu grzewczego. Ich stosowanie jest ważne zwłaszcza teraz, kiedy większość okien charakteryzuje naprawdę wysoka szczelność. Decydując się na zakup nawiewników okiennych, należy zwrócić uwagę na kilka czynników, które zapewnią ich prawidłowe działanie.

Na czym należy skupić się podczas wyboru nawiewników okiennych?

Decydując się na montaż nawiewników okiennych, należy zwrócić uwagę na ich wydajność. Jest ona określana wskaźnikiem przepływu powietrza, który powinien być z góry określony przez producenta. Warto wiedzieć, że w zależności od rodzaju pomieszczenia, różni się także wymagana wartość strumienia powietrza zapewniającego sprawną wymianę. Najbardziej wydajne wywietrzniki okienne powinny znajdować się w kuchni oraz toalecie.

Obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje nawiewników. To, który z nich sprawdzi się najlepiej, zależy głównie od potrzeb i preferencji domowników. Najprostszą konstrukcję mają nawiewniki regulowane ręcznie. Ich skuteczność jest uzależniona od świadomego działania użytkowników. Modele bez mechanizmu regulacji mogą zmniejszać komfort cieplny w trakcie zimy. Kolejnym rodzajem są nawiewniki z regulacją automatyczną. Dostępne są modele termostatyczne, higrosterowane oraz  ciśnieniowe.

Nawiewniki termostatyczne działają automatycznie pod wpływem zmian temperatury zewnętrznej. Zmniejszenie temperatury powoduje ograniczenie napływu powietrza z zewnątrz. W nawiewnikach okiennych higrosterowanych znajduje się higrometr, sterujący wielkością strumienia w zależności od wilgotności powietrza w pomieszczeniach. Nawiewniki ciśnieniowe działają w oparciu o zmiany ciśnienia. Po znalezieniu najbardziej odpowiadających nawiewników należy obliczyć, jaka ich ilość jest potrzebna, aby zapewnić w całym domu odpowiedni przepływ powietrza.