Chojna, ul. Transportowa 9

Możliwość negocjacji cen, skontaktuj się i zamów bezpośrednio przez telefon | Złóż zamówienie telefonicznie! Zadzwoń teraz: 91 402 13 67 | Możliwość kupna stacjonarnie! Chojna, ul. Transportowa 9

Sklep internetowy Nawiewnikokienny.pl

Linki polecane do rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne z roku na rok stają się coraz bardziej popularne zarówno w domach prywatnych, jak i budynkach użytku codziennego. Ich zastosowanie pozwala na ochronę przed upałami w lecie, natomiast w zimie nie pozwalają ciepłu przedostawać się na zewnątrz. Dodatkowo rolety zewnętrzne zapewniają ochronę przed wzrokiem osób z zewnątrz, dobrze tłumią hałasy i chronią okna przed uszkodzeniem. Najczęściej wybieranym modelem są rolety zewnętrzne z napędem ręcznym. Charakteryzuje je stosunkowo niska cena i bardzo prosta obsługa. Do zwijania wykorzystuje się zwijacz na taśmę lub linkę, zwijacz na korbę lub też przekładnię planetarną.

Jakie linki najlepiej sprawdzą się w przypadku rolet zewnętrznych?

Rolety zewnętrzne na linkę charakteryzuje sporo zalet. Ze względu na fakt, że linka i zwijacz są elementami najmocniej eksploatowanymi, niekiedy może dojść do ich uszkodzenia. Dobór odpowiedniej linki do rolet pozwoli na przywrócenie sprawności rolecie na długi czas.  Podczas poszukiwań warto zdecydować się na produkty od sprawdzonej firmy, oferującej różnorodne akcesoria do rolet. Da to możliwość wyboru spośród różnych rodzajów sznurków czy taśm, a w razie potrzeby będzie możliwość skontaktowania się z kompetentnym pracownikiem, który doradzi najlepsze rozwiązanie.

Do rolet zewnętrznych stosuje się linki o średnicy 4,5 mm. Dostępne są zazwyczaj w kolorze brązowym oraz białym. Aby zakupić odpowiednią długość linki, należy pomnożyć wysokość rolety razy dwa i dodać jeszcze około metr zapasu. Linki te wykonywane są ze wzmacnianych włókien, dzięki czemu nie ulegają zniszczeniu i rozerwaniu nawet po narażeniu na wilgoć, promieniowanie UV czy zmienne temperatury.

Warto wiedzieć, że w przypadku zerwanej linki do rolet zewnętrznych możliwa jest samodzielna naprawa. Chociaż wydaje się to ogromnie skomplikowane, to tak naprawdę polega na wykonaniu kilku prostych zabiegów. Na początku konieczne jest otworzenie klapy rewizyjnej. Następnie należy przeciągnąć nową linkę przez otwór przelotowy, zamocować ją na kole nawojowym oraz zwijaczu. Ostatnim krokiem jest sprawdzenie, czy mechanizm działa i zamknięcie klapy rewizyjnej.