Chojna, ul. Transportowa 9

Możliwość negocjacji cen, skontaktuj się i zamów bezpośrednio przez telefon | Złóż zamówienie telefonicznie! Zadzwoń teraz: 91 402 13 67 | Możliwość kupna stacjonarnie! Chojna, ul. Transportowa 9

Sklep internetowy Nawiewnikokienny.pl

Jak prawidłowo obchodzić się z nawiewnikami okiennymi?

W czasach bardzo szczelnych okien oraz drzwi wiele osób zdało sobie sprawę, jak istotna jest prawidłowa wentylacja pomieszczeń. Niewystarczający przepływ powietrza w pomieszczeniach może skutkować dużym poziomem wilgoci, rozwojem szkodliwych grzybów czy pleśni, a także wiecznie parującymi oknami. Aby szybko i skutecznie pozbyć się problemu z nie do końca sprawnie działającą wentylacją, warto wyposażyć okna w specjalne nawiewniki, znane również jako nawietrzniki.

Jak wygląda prawidłowe użytkowanie nawiewników okiennych i jaka jest ich rola?

Głównym zadaniem nawiewników okiennych jest zapewnienie odpowiedniej cyrkulacji powietrza w pomieszczeniach. Nawietrzniki przyjmują postać niewielkich elementów, które montuje się w ramie okna. Ten niepozorny dodatek ma bardzo duży wpływ na uchronienie pomieszczeń przed nadmierną wilgocią. Nawet kiedy okna są zamknięte, nawietrzaki okienne pozwalają na dostarczenie świeżego powietrza do wnętrza domu w kontrolowany sposób. Obecnie można kupić okna z fabrycznie zamontowanymi nawiewnikami lub zdecydować się na ich samodzielny montaż.

Obecnie dostępne są różne rodzaje nawiewników, różniące się przede wszystkim mechanizmem działania. Ilość oraz wielkość nawiewników powinna zostać dopasowana do konkretnego pomieszczenia. Najlepiej jest montować je w górnej części okna, minimum 2 m nad podłogą. Dzięki takiej lokalizacji nawiewnik okienny nie będzie powodował dyskomfortu termicznego lub też przeciągów. Dzięki zaskakująco prostej budowie są praktycznie bezawaryjne i bardzo łatwe w obsłudze.

Jak postępować z nawiewnikami okiennymi?

Co ważne, nawiewniki okienne nie wymagają szczególnego traktowania czy długotrwałej pielęgnacji.  Wystarczy je regularnie czyścić przy pomocy delikatnych środków myjących – żrące substancje mogłyby doprowadzić do uszkodzenia plastikowych elementów. Dzięki regularnemu myciu temu nawiewniki będą przed długi czas działać bezawaryjnie. Bardzo ważne jest również unikanie zasłaniania otworów wylotowych i wlotowych nawiewnika, ponieważ to mogłoby zaburzyć jego pracę, a w konsekwencji – zablokować cyrkulację powietrza w pomieszczeniach.