Chojna, ul. Transportowa 9

Możliwość negocjacji cen, skontaktuj się i zamów bezpośrednio przez telefon | Złóż zamówienie telefonicznie! Zadzwoń teraz: 91 402 13 67 | Możliwość kupna stacjonarnie! Chojna, ul. Transportowa 9

Sklep internetowy Nawiewnikokienny.pl

Montaż klamki okiennej z kluczem – kiedy to ma sens?

Klamka jest niezbędnym elementem każdego skrzydła okiennego. Obecnie dostępne są różne rodzaje klamek, a coraz większą popularnością cieszą się modele blokowane za pomocą kluczyka. Klamki okienne z kluczem to świetny sposób na poprawę bezpieczeństwa w każdym domu, mieszkaniu lub firmie. Są one ważnym elementem ochrony własności przed niepożądanymi intruzami. Istnieje kilka rodzajów tego typu klamek, co pozwala na dobór modelu do konkretnych potrzeb.

Jak wyglądają klamki okienne z kluczem i kiedy warto je zamontować?

Klamki okienne z kluczem wyglądem przypominają klasyczne klamki okienne. Jedyną różnicą jest wbudowany zamek z kluczem, za pomocą którego można w łatwy sposób zablokować klamkę i uniemożliwić zmianę jej pozycji. Klamki okienne z kluczem sprawdzą się w przypadku rodzin z dziećmi, w których maluch jest już w stanie samodzielnie otworzyć okno – dzięki blokadzie nie będzie w stanie tego zrobić bez kontroli opiekuna, co umożliwia uchronienie się przed nieszczęśliwym wypadkiem.

Takie rozwiązanie jest polecane osobom, które chcą dodatkowo podnieść poziom bezpieczeństwa. Zablokowanie klamki w sytuacji, kiedy okno jest uchylone, zabezpiecza przed włamaniem – włamywacze bardzo często wykorzystują uchylone okno, otwierając je przez szczelinę i wchodząc do domu praktycznie bezszelestnie.  Dzięki zamkowi w klamce takie działanie zostanie skutecznie udaremnione.

Jakie są zalety zamontowania klamek z kluczem?

Instalacja klamek z kluczem ma wiele zalet. Przede wszystkim zwiększają bezpieczeństwo budynku, utrudniając intruzom dostęp. Zamontowanie tego rodzaju zabezpieczenia jest stosunkowo niedrogie, zwłaszcza w porównaniu monitoringiem czy alarmem. Dodatkowo wymagają minimalnej konserwacji, ponieważ nie trzeba ich często wymieniać ze względu na zużycie.