Chojna, ul. Transportowa 9

Możliwość negocjacji cen, skontaktuj się i zamów bezpośrednio przez telefon | Złóż zamówienie telefonicznie! Zadzwoń teraz: 91 402 13 67 | Możliwość kupna stacjonarnie! Chojna, ul. Transportowa 9

Sklep internetowy Nawiewnikokienny.pl

Czym cechują się ciśnieniowe nawiewniki do okien?

Nawiewniki okienne to niepozorne elementy montowane na oknach, które służą do zapewnienia odpowiedniej wentylacji pomieszczenia. Są one szczególnie ważne w nowoczesnych domach, gdzie szczelność okien jest na bardzo wysokim poziomie i naturalna wymiana powietrza jest utrudniona. Obecnie dostępne są różne rodzaje nawiewników, różniące się przede wszystkim sposobem obsługi. Jednym z popularnych typów są nawiewniki okienne ciśnieniowe.

W jaki sposób działają ciśnieniowe nawiewniki okienne?

Ciśnieniowe nawiewniki do okien są prostymi urządzeniami, które pozwalają na stały przepływ powietrza do pomieszczenia. Nawiewnik montowany jest zazwyczaj na ramie okiennej, umożliwiając swobodny przepływ powietrza z zewnątrz do pomieszczeń. Przemyślana budowa sprawia, że powietrze jest kierowane do wnętrza pomieszczenia, a nie bezpośrednio na szybę, co zapobiega parowaniu okien.

Zastosowanie ciśnieniowych nawiewników okiennych pozwala na ograniczenie uciekania ciepła z pomieszczeń. Szerokość strumienia powietrza jest podyktowana różnicą ciśnień wewnątrz i na zewnątrz pomieszczenia. Im większa różnica w ciśnieniu, tym większy strumień powietrza. W sytuacji, kiedy poziom ciśnienia wewnątrz oraz na zewnątrz będzie dosyć wyrównany, nawiewnik okienny powoduje zmniejszenie przepływu.

Czy warto zdecydować się na ciśnieniowe nawiewniki okienne?

Ten typ nawiewników cechuje się sporą ilością zalet. Pierwszą z nich jest całkowita automatyzacja pracy – domownicy nie muszą sterować nawiewnikiem, ten element sam dobiera wielkość strumienia powietrza. Dzięki stałemu przepływowi powietrza do pomieszczeń nie przechodzą zanieczyszczenia, dzięki czemu we wnętrzach można cieszyć się czystym powietrzem. Dużym plusem jest również kontrolowany przepływ powietrza, niepowodujący zimnych podmuchów.