Chojna, ul. Transportowa 9

Możliwość negocjacji cen, skontaktuj się i zamów bezpośrednio przez telefon | Złóż zamówienie telefonicznie! Zadzwoń teraz: 91 402 13 67 | Możliwość kupna stacjonarnie! Chojna, ul. Transportowa 9

Sklep internetowy Nawiewnikokienny.pl

Jak funkcjonują kratki wywiewne samoregulujące?

Kratki wentylacyjne wywiewne są końcowym elementem instalacji wentylacyjnej, umieszczanym na zakończeniu kanału wentylacyjnego, w ściance lub przegrodzie budowlanej. Jej głównym zadaniem jest wywiewanie powietrza wentylacyjnego z danego pomieszczenia. Kratki wentylacyjne samoregulujące wykorzystywane jest w wentylacji mechanicznej lub hybrydowej. Znajdują szerokie zastosowanie w domach jednorodzinnych, budynkach użytku publicznego oraz biurowcach.

Jak wygląda sposób działania kratek wywiewnych samoregulujących?

Kratki wywiewne samoregulujące, nazywane również kratkami higrosterowanymi usuwają z pomieszczeń powietrze nieco większym lub mniejszym strumieniem, w zależności od tego, jaka wilgotność panuje w danym pomieszczeniu. Im wyższy poziom wilgotności, tym większy strumień  wywiewanego powietrza. Zastosowanie samoregulujących kratek wentylacyjnych pozwala na utrzymanie w domu odpowiedniego poziomu wilgotności powietrza. Dzięki temu można uniknąć rozwoju grzybów i pleśni w pomieszczeniach, w których zazwyczaj powietrze jest najbardziej wilgotne.

Ten rodzaj kratek wentylacyjnych  działa na podobnej zasadzie co nawiewniki okienne higrosterowane. Są one wyposażone w specjalne czujniki poziomu wilgotności, co pozwala im na odpowiednią regulację przepustowości kratki. W kratce znajduje się taśma poliamidowa, która pod wpływem zmian wilgoci w powietrzu zmienia długość. Te zmiany powodują zwiększenie lub zmniejszenie przepływu powietrza.

Jakie są zalety samoregulujących kratek wywiewnych?

Kratki wywiewne samoregulujące pozwalają na zabezpieczenie pomieszczeń i domowników przez niekorzystnym działaniem wilgoci, dzięki ich zastosowaniu możliwe jest również uniknięcie nadmiernych strat ciepła, co wpływa znacząco na wysokość rachunków oraz komfort cieplny domowników.