Chojna, ul. Transportowa 9

Możliwość negocjacji cen, skontaktuj się i zamów bezpośrednio przez telefon | Złóż zamówienie telefonicznie! Zadzwoń teraz: 91 402 13 67 | Możliwość kupna stacjonarnie! Chojna, ul. Transportowa 9

Sklep internetowy Nawiewnikokienny.pl

Jak działają automatyczne nawiewniki do okien?

W obecnych czasach, kiedy stolarka drzwiowa i okienna charakteryzuje się wysoką izolacyjnością, konieczny jest montaż nawiewników okiennych. Te niewielkie elementy pozwalają na zachowanie prawidłowego obiegu powietrza oraz usuwanie z mieszkania wilgoci. Obecnie na rynku można znaleźć różne rodzaje nawiewników okiennych, różniące się nie tylko wyglądem, ale też sposobem sterowania czy montażu. Obecnie ze względu na wygodę użytkowania najczęściej stosowane są  nawiewniki automatyczne.

Jakie są rodzaje automatycznych nawiewników okiennych i na jakiej zasadzie działają?

Obecnie dostępne są różne rodzaje nawiewników automatycznych. W zależności od rodzaju mogą być one sterowanie nieco innym czynnikiem. Zaliczyć do nich można:

  • Nawiewniki okienne ciśnieniowe,
  • Nawiewniki okienne higrosterowalne,
  • Nawiewniki okienne dwusystemowe,
  • Nawiewniki okienne termostatyczne.

Pierwszym rodzajem są nawiewniki okienne ciśnieniowe. W przypadku tego elementu to, jaka ilość powietrza dostanie się do wnętrza pomieszczenia, jest zależne od różnicy ciśnień. Im jest ona większa, tym bardziej ograniczona jest jego przepuszczalność. Co ważne, strumień powietrza nie ulega zmianie pod wpływem temperatury czy wiatru.

Kolejną grupą są nawiewniki okienne higrosterowalne. Ten rodzaj nawiewników automatycznych ma wbudowany czujnik poziomu wilgotności powietrza. Gdy jej poziom wzrasta, do pomieszczeń wpada więcej powietrza, natomiast gdy na zewnątrz obniża się poziom wilgotności, nawiewniki ograniczają strumień wpuszczany do wnętrz.

Jak działają pozostałe rodzaje nawiewników okiennych?

Nawiewniki dwusystemowe stanowią połączenie nawiewników ciśnieniowych i higrosterowanych, z kolei modele termostatyczne bazują na zmianach temperatury na zewnątrz – im wyższa, tym większy przepływ powietrza.