Chojna, ul. Transportowa 9

Możliwość negocjacji cen, skontaktuj się i zamów bezpośrednio przez telefon | Złóż zamówienie telefonicznie! Zadzwoń teraz: 91 402 13 67 | Możliwość kupna stacjonarnie! Chojna, ul. Transportowa 9

Sklep internetowy Nawiewnikokienny.pl

Charakterystyka higrosterowanych nawiewników do okien

Nawiewniki okienne są elementem, który zaczął być montowany w oknach stosunkowo niedawno. Wcześniej wykorzystywane modele okien nie zapewniały stuprocentowej szczelności, dzięki czemu powietrze mogło swobodnie przepływać. Obecnie skrzydła okienne produkuje się z niezwykle szczelnych materiałów, co pozwala na zapewnienie oszczędności oraz ograniczenie strat ciepła. To rozwiązanie utrudnia jednak wymianę powietrza, przez co w pomieszczeniach może panować za wysoka wilgoć. Aby tego uniknąć, montuje się nawiewniki okienne.

Czym są nawiewniki okienne higrosterowane?

Nawiewniki okienne są niewielkimi urządzeniami, najczęściej montowanymi bezpośrednio na ramie okiennej. Dzięki nim możliwe jest zapewnienie swobodnego przepływu powietrza z zewnątrz do pomieszczeń w budynku. Pozwala to na sprawny przebieg procesu wentylacji. Obecnie dostępne są różne rodzaje nawiewników, różniących się przede wszystkim sposobem regulacji. Jedną z najciekawszych opcji stanowią nawiewniki okienne higrosterowane.

 Nawiewniki okienne higrosterowane działają w oparciu o stopień wilgotności powietrza wewnątrz pomieszczenia. Poziom otwarcia nawiewnika jest monitorowany za pomocą czujnika, wykonanego z taśmy poliamidowej. W chwili zmiany wilgotności powietrza czujnik powoduje zamknięcie lub otwarcie nawiewnika higrosterowanego. Stopień przymknięcia nawiewnika zmienia się w przypadku, kiedy wilgotność powietrza mieści się w zakresie 35 – 70%.

Jak działają nawiewniki higrosterowane?

W chwili, kiedy poziom wilgotności powietrza w pomieszczeniu zwiększa się, czujnik powoduje powiększenie się otworów nawiewowych, co z kolei wpływa na zwiększenie strumienia powietrza z zewnątrz. Jeżeli natomiast poziom wilgoci zmniejsza się, sterownik powoduje zmniejszenie lub zamknięcie szczelin wentylacyjnych.