Chojna, ul. Transportowa 9

Możliwość negocjacji cen, skontaktuj się i zamów bezpośrednio przez telefon | Złóż zamówienie telefonicznie! Zadzwoń teraz: 91 402 13 67 | Możliwość kupna stacjonarnie! Chojna, ul. Transportowa 9

Sklep internetowy Nawiewnikokienny.pl

Jakie wywietrzniki najlepiej pasują do okien PCV?

Nawiewniki okienne są obecnie niezbędnym elementem w praktycznie każdym domu. Jest to spowodowane przede wszystkim masową wymianą okien na te z tworzywa sztucznego. Wcześniejsze generacje okien były wykonywane z drewna i najczęściej nie były stuprocentowo szczelne. Obecnie montowane skrzydła okienne wyposażone są w zaawansowane technologie i uszczelki, dzięki czemu są całkowicie szczelne. Chociaż jest to plus z punktu widzenia oszczędności, to z drugiej strony może prowadzić do nadmiernego gromadzenia się wilgoci w pomieszczeniach, a co za tym idzie – rozwoju grzybów i pleśni.

Jakie nawiewniki okienne najlepiej sprawdzą się w przypadku okien PCV?

Aby uniknąć wyżej wspomnianych problemów, montuje się nawiewniki okienne. Ten niepozorny element pozwala na zapewnienie ciągłej wymiany powietrza. Większość modeli działa automatycznie, bez żadnego zasilania. Obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje nawiewników okiennych, różniące się przede wszystkim czynnikiem wpływającym na ich działanie. Ich montaż jest niezwykle łatwy, można go wykonać nawet samodzielnie.

Ze względu na dużą szczelność okien PCV, nawiewniki okienne do nich dobrane powinny zapewniać odpowiedni przepływ powietrza w pomieszczeniu. Podczas wyboru należy zsumować ilość powietrza, które należy dostarczyć, a otrzymaną wartość podzielić przez wydajność jednego nawiewnika przy różnicy ciśnień 10 Pa. Im większa wydajność nawiewnika, tym mniej trzeba ich zamontować

Montując je w oknach wykonanych z PCV, należy zadbać także o to, aby prezentowały się estetycznie. Większość osób decyduje się na nawiewniki w kolorze ram skrzydeł okiennych, dzięki czemu nie rzucają się w oczy i nie zaburzają estetyki okna. Warto decydować się na nawiewniki od sprawdzonych dostawców, co da gwarancję, że są solidnie wykonane.