Chojna, ul. Transportowa 9

Możliwość negocjacji cen, skontaktuj się i zamów bezpośrednio przez telefon | Złóż zamówienie telefonicznie! Zadzwoń teraz: 91 402 13 67 | Możliwość kupna stacjonarnie! Chojna, ul. Transportowa 9

Sklep internetowy Nawiewnikokienny.pl

Typy klamek okiennych. Przegląd rozwiązań

Klamka okienna powinna być trwała, funkcjonalna i estetyczna. Na rynku dostępne są modele o różnej budowie, wykonane z rozmaitych materiałów. Które z nich warto wybierać do własnego domu?

Popularne rodzaje klamek okiennych

Najpopularniejsze na rynku klamki aluminiowe są wytrzymałe, lekkie i odporne na korozję, dlatego są często wybierane do okien aluminiowych. Mają nowoczesny wygląd i są dostępne w różnych kształtach i kolorach, co pozwala dopasować je do wystroju wnętrza. Klamki okienne aluminiowe są też łatwe w czyszczeniu i zapewniają pewny chwyt podczas otwierania i zamykania okna. Kolejnym, popularnym wyborem są modele wykonane z PVC. Zazwyczaj montuje się je w przypadku okien z tworzywa sztucznego. Są trwałe, łatwe w utrzymaniu czystości i odporne na działanie czynników atmosferycznych. Klamki PVC są również energooszczędne, ponieważ doskonale izolują, zapobiegając utracie ciepła. Dostępne są w różnych wzorach i kolorach, umożliwiając dopasowanie do stylu i designu okna.

Klamki okienne z zabezpieczeniami – czy warto?

Klamki z zabezpieczeniami są idealnym rozwiązaniem dla osób dbających o bezpieczeństwo. Mają dodatkowe mechanizmy blokujące lub klamki wielopunktowe, które utrudniają otwarcie okna z zewnątrz. Te klamki zapewniają większe poczucie bezpieczeństwa i są szczególnie przydatne w przypadku okien na parterze lub w miejscach narażonych na włamania. Co więcej, tego typu modele także są dostępne w różnych stylach i materiałach, umożliwiając wybór najlepszego rozwiązania dla konkretnych potrzeb. To jednak nie wszystko. Osoby, które naprawdę cenią swoje bezpieczeństwo, powinny zdecydować się na klamki z kluczem. Takie rozwiązanie umożliwia dodatkowe zabezpieczenie okna i zapobiega niepożądanemu otwarciu.