Chojna, ul. Transportowa 9

Możliwość negocjacji cen, skontaktuj się i zamów bezpośrednio przez telefon | Złóż zamówienie telefonicznie! Zadzwoń teraz: 91 402 13 67 | Możliwość kupna stacjonarnie! Chojna, ul. Transportowa 9

Sklep internetowy Nawiewnikokienny.pl

Jednoramienna czy dwuramienna – jaką klamkę do okna wybrać?

Klamki do okien to nie tylko praktyczny element wyposażenia, ale także istotny detal wpływający na komfort użytkowania oraz estetykę wnętrza. Warto zatem zastanowić się, czy lepszym rozwiązaniem będzie klamka jednoramienna, czy dwuramienna. W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej obu rodzajom klamek okiennych, aby ułatwić Ci podjęcie właściwej decyzji.

Klamka jednoramienna – zalety i wady

Klamka jednoramienna to popularny wybór wśród klientów ze względu na swoją prostotę oraz łatwość obsługi. Składa się z pojedynczego ramienia, które po naciśnięciu umożliwia otwarcie lub zamknięcie okna. Dzięki temu jest bardzo intuicyjna w użyciu, co jest szczególnie istotne dla osób starszych czy dzieci. Ponadto cechuje się estetycznym wyglądem, który doskonale wpasowuje się w różne style wnętrzarskie. Jednak klamki okienne jednoramienne mają także swoje wady. Przede wszystkim mogą być mniej wytrzymałe od dwuramiennych, szczególnie jeśli są wykonane z materiałów niższej jakości. Ponadto, ze względu na swoją prostą konstrukcję, mogą być mniej bezpieczne, gdyż łatwiej je siłowo otworzyć lub uszkodzić.

Klamka dwuramienna – większa wytrzymałość i bezpieczeństwo

W przypadku klamki okiennej dwuramiennej mamy do czynienia z bardziej zaawansowanym rozwiązaniem. Składa się ona z dwóch ramion, które działają niezależnie od siebie. Dzięki temu konstrukcja jest bardziej wytrzymała i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Klamki dwuramienne są także trudniejsze do sforsowania przez potencjalnych włamywaczy, co przekłada się na większe bezpieczeństwo mieszkańców. Oczywiście, klamka dwuramienna ma również swoje minusy. Przede wszystkim jest nieco mniej intuicyjna w obsłudze, co może sprawić trudności osobom starszym czy dzieciom. Ponadto, jej konstrukcja może być mniej estetyczna od klamek jednoramiennych, co może wpłynąć na ogólny wygląd wnętrza.