Chojna, ul. Transportowa 9

Możliwość negocjacji cen, skontaktuj się i zamów bezpośrednio przez telefon | Złóż zamówienie telefonicznie! Zadzwoń teraz: 91 402 13 67 | Możliwość kupna stacjonarnie! Chojna, ul. Transportowa 9

Sklep internetowy Nawiewnikokienny.pl

Dlaczego nowoczesne okna są wyposażane w nawiewniki?

Jednym z kluczowych aspektów nowoczesnego budownictwa jest zapewnienie odpowiedniej wentylacji we wnętrzach mieszkalnych i biurowych. W tym celu coraz częściej stosowane są nowoczesne okna wyposażone w nawiewniki. W niniejszym artykule przyjrzymy się szczegółowo ich działaniu oraz wpływowi na poprawę jakości powietrza.

Nawiewniki — co to jest i jak działają?

Nawiewniki okienne to niewielkie urządzenia montowane we framugach okien, które umożliwiają doprowadzenie do pomieszczenia świeżego powietrza z zewnątrz. Działają one na zasadzie wymiany powietrza — gdy w pomieszczeniu jest wyższe ciśnienie niż na zewnątrz, nawiewnik otwiera się i wpuszcza do wnętrza świeże powietrze. Natomiast, gdy ciśnienie wewnątrz jest niższe, nawiewnik się zamyka, nie dopuszczając do przedostawania się zanieczyszczonego powietrza do pomieszczenia.

Poprawa jakości powietrza w pomieszczeniach

Zastosowanie nawiewników w oknach ma kluczowe znaczenie dla poprawy jakości powietrza w pomieszczeniach. Stosując takie rozwiązanie, można skutecznie minimalizować problem z nadmierną wilgotnością oraz zapewnić stały przepływ świeżego powietrza

Nowoczesne okna z nawiewnikami wspomagają również lepszą cyrkulację powietrza wewnątrz pomieszczeń. Dzięki stałemu dopływowi świeżego powietrza z zewnątrz oraz jego równomiernemu rozprowadzaniu po wnętrzu zapobiegamy stagnacji i tworzeniu się tzw. “martwych stref” powietrznych. To z kolei pozwala uniknąć problemów związanych z przegrzewaniem się pomieszczeń oraz zapewnia optymalne warunki do oddychania.

Wspomaganie pracy wentylacji grawitacyjnej

Nowoczesne okna z nawiewnikami są również ważnym elementem wspomagającym pracę wentylacji grawitacyjnej. Wentylacja grawitacyjna to system oparty na naturalnych różnicach ciśnienia powietrza, który pozwala na wymianę powietrza między wnętrzem a otoczeniem bez użycia wentylatorów czy innych mechanicznych urządzeń. Nawiewniki montowane w oknach zapewniają odpowiednią ilość świeżego powietrza w pomieszczeniach, pozwalając na efektywną pracę wentylacji grawitacyjnej oraz utrzymanie właściwej jakości powietrza wewnątrz budynków.